Фудбалска Лига

1 Коло   22.09.2022 Победи Локација – Терен
Братство   Аврам Писевски 6-0 Влае 2
Вера Циривири Трена   Владо Тасевски 1-2 Ден
В.Чернодрински   Х.Т.Карпош 0-0 Четврток
Димо Хаџи Димов   Петар Поп Арсов 0-2 Термин
Јан Амос Комеснки   Лазо Трповски 0-2 12:00
2 Коло         27.09.2022   Локација – Терен
Петар Поп Арсов   Јан Амос Комеснки 2-2 Влае 2
Х.Т.Карпош   Димо Хаџи Димов 3-0 Ден
Аврам Писевски   Лазо Трповски 0-3 Вторник
Братство   Вера Циривири Трена 0-2 Термин
Владо Тасевски   В.Чернодрински 0-0 12:00
3 Коло   29.09.2022   Локација – Терен
Димо Хаџи Димов   Владо Тасевски 0-6 Влае 2
Јан Амос Комеснки   Х.Т.Карпош 3-2 Ден
Вера Циривири Трена   Аврам Писевски 4-0 Четврток
В.Чернодрински   Братство 3-2 Термин
Лазо Трповски   Петар Поп Арсов 1-0 12:00
4 Коло   04.10.2022   Локација – Терен
Петар Поп Арсов   Аврам Писевски 7-0 Влае 2
Вера Циривири Трена   В.Чернодрински 0-3 Ден
Братство   Димо Хаџи Димов 4-0 Вторник
Х.Т.Карпош   Лазо Трповски 2-1 Термин
Владо Тасевски   Јан Амос Комеснки 3-0 12:00
5 Коло   06.10.2022   Локација – Терен
Владо Тасевски   Лазо Трповски 1-1 Влае 2
Јан Амос Комеснки   Братство 1-5 Ден
В.Чернодрински   Аврам Писевски 5-0 Четврток
Димо Хаџи Димов   Вера Циривири Трена 2-1 Термин
Петар Поп Арсов   Х.Т.Карпош 2-1 12:00
6 Коло   12.10.2022   Локација – Терен
Петар Поп Арсов   Владо Тасевски 1-3 Влае 2
Вера Циривири Трена   Јан Амос Комеснки 5-1 Ден
Братство   Лазо Трповски 1-1 Среда
Аврам Писевски   Х.Т.Карпош 1-4 Термин
В.Чернодрински   Димо Хаџи Димов 0-1 12:00
7 Коло   14.10.2022   Локација – Терен
Димо Хаџи Димов   Аврам Писевски 7-0 Влае 2
Вера Циривири Трена   Лазо Трповски 0-4 Ден
Х.Т.Карпош   Владо Тасевски 1-7 Петок
Петар Поп Арсов   Братство 0-2 Термин
Јан Амос Комеснки   В.Чернодрински 2-2 12:00
8 Коло   18.10.2022   Локација – Терен
Братство   Х.Т.Карпош 3-5 Влае 2
Димо Хаџи Димов   Јан Амос Комеснки 5-2 Ден
В.Чернодрински   Лазо Трповски 1-1 Вторник
Вера Циривири Трена   Петар Поп Арсов 1-0 Термин
Аврам Писевски   Владо Тасевски 0-10 12:00
9 Коло   20.10.2022   Локација – Терен
Вера Циривири Трена   Х.Т.Карпош 6-4 Влае 2
Владо Тасевски   Братство 1-4 Ден
Петар Поп Арсов   В.Чернодрински 1-0 Четврток
Јан Амос Комеснки   Аврам Писевски 9-1 Термин
Лазо Трповски   Димо Хаџи Димов 0-1 12:00

 

Табела Фудбал

Есенски Дел

 2022

Екипа Коло Победи Порази Нерешено Гол-Раз Бодови
Владо Тасевски 9 6 1 2 338 20
Братство 9 5 3 1 27-13 16
Лазо Трповски 9 4 2 3 146 15
Вера Циривири Трена 9 5 4 0 2016 15
Димо Хаџи Димов 9 5 4 0 1618 15
Петар Поп Арсов 9 4 4 1 15-10 13
Х.Т. Карпош 9 4 4 1 22-23 13
Војдан Чернодрински 9 3 2 4 14-7 13
Јан Амос Коменски 9 2 5 2 20-27 8
Аврам Писевски 9 0 9 0 255 0

 

Најдобар Стрелец

Лига Фудбал

2022/2023

Име и Презиме Основно Училиште Голови
Админ Абдула Братство 20
Матеј Медаровски Х.Т. Карпош 12
Андреј Велковски Вера Циривири Трена 10
Филип Дуковски Јан Амос Коменски 7

 

Facebook