Вечерва, среда (15.03.2017) во рамки на плеј оф-от од македонското кошаркарско првенство, Карпош Соколи ги пречекуваат на домашен терен своите ривали од КК „Работнички”.

Натпреварот ќе се одигра во 19.00 часот во ВИП Арената „Борис Трајковски” .  Ве повикуваме да дојдете, заедно да ги бодриме нашите „Соколи”.