Комисија за прашања на верификација, мандатни прашања, избори и именувања на Советот на Општина Карпош

За Претседател на комисијата е избрана Александра Антевска

За членови на комисијата се избрани: 

  • Роберт Вељановски,
  • Бранко Ристов,
  • Добрила Андоновска,
  • Татјана Стојановскa. 

Комисија за финансии и локален економски развој на Советот на Општина Карпош

За Претседател на комисијата е избрана Адријана Јакимовска Панчевска

За членови на комисијата се избрани: 

  • Александар Илиески,
  • Мартин Димоски,
  • Татјана Стојановска,
  • Виолета Куновскa

Комисија за заштита на животната средина и природата (екологија и енергетска ефикасност) на Советот на Општина Карпош

За Претседател на комисијата е избран Александар Илиески

За членови на комисијата се избрани: 

  • Марјан Стефановски,
  • Невена Георгиевска,
  • Славко Митевски ,
  • Дејан Лазаревски

Комисија за урбанистичко планирање на Советот на Општина Карпош

За Претседател на комисијата е избран Зоран Краљевски

За членови на комисијата се избрани: 

  • Адријана Јакимовска Панчевска,
  • Мартин Димоски,
  • Невена Георгиевска,
  • Владимир Бислимовски

Комисија за комунални работи и сообраќај на Советот на Општина Карпош

За Претседател на комисијата е избран Марјан Стефановски

За членови на комисијата се избрани: 

  • Адријана Јакимовска Панчевска,
  • Славко Митевски,
  • Александра Антевска,
  • Наталија Спировска

Комисија за јавни дејности (образование, социјална и детска заштита) на Советот на Општина Карпош

За Претседател на комисијата е избран Роберт Вељановски

За членови на комисијата се избрани: 

  • Благица Цветановска,
  • Ивана Стоименовска,
  • Славко Митевски,
  • Владимир Бислимовски,
  • Виолета Куновска,
  • Невена Георгиевска

Комисија за култура на Советот на Општина Карпош

За Претседател на комисијата е избран Христо Саракинов

За членови на комисијата се избрани: 

  • Роберт Вељановски,
  • Бранко Ристов,
  • Наталија Спировска,
  • Јахји Мемедов

Комисија за спорт на Советот на Општина Карпош

За Претседател на комисијата е избран Марин Докузовски

За членови на комисијата се избрани: 

  • Марјан Стефановски,
  • Давор Грче,
  • Славко Митевски,
  • Дејан Лазаревски

 

Комисија за негување и чување на традициите на македонскиот народ и македонската држава и заштита на историските споменици и спомен обележја на Советот на Општина Карпош

За Претседател на комисијата е избран Марин Докузовски

За членови на комисијата се избрани: 

  • Благица Цветановска,
  • Христо Саракинов,
  • Ивана Стоименовска,
  • Јахји Мемедов

 

Комисија за прописи на Советот на Општина Карпош

За Претседател на комисијата е избран Славко Митевски

За членови на комисијата се избрани: 

  • Александар Илиески,
  • Давор Грче,
  • Зоран Краљевски,
  • Александра Антевска

 

Комисија за еднакви можности на жените и мажите на Советот на Општина Карпош

За Претседател на комисијата е избран Ивана Стоименовска

За членови на комисијата се избрани: 

  • Благица Цветановска,
  • Адријана Јакимовска Панчевска
  • Александар Илиески
  • Добрила Андоновска,
  • Татјана Стојановска,
  • Виолета Куновска,
  • Дејан Лазаревски,
  • Наталија Спировска

 

 

 

Facebook