Лига Тенис 2016/2017

 

 ПРВО КОЛО 12.04.2016год. ЖЕНСКИ

ООУ„ЛАЗО ТРПОВСКИ“ -    ОУ„ЈАХЈА КЕМАЛ“                                                   9.00h.-9.30h

1. Матеа  Крстевска                       1. Елени Стериоскка                                     Резултат   4 : 0                          

2. Дуња Мојсовска                        2. Клара Колева                                              Резултат   4 : 0

ООУ„ВЕРА ЦИРИВИРИ ТРЕНА“-ООУ„ВОЈДАН ЧЕРНОДРИНСКИ“           9.30h-10.00h

1. Андра Ивановска                                      1. Анастасија Анастасовска        Резултат   4 : 2

2. Ана Ристевска                                             2. Мина Даскаловиќ                     Резултат________

 ООУ„ХРИСТИЈАН ТОДОРОВСКИ  КАРПОШ“  -  ООУ„ПЕТАР ПОП АРСОВ“10.00-10.30h.

1. Катја Јеремиќ                                             1. Михаела Петревска                 Резултат   2 : 4

2. Миа Кировска                                             2. Јована Лалчевска                      Резултат    0 : 4

ООУ„ДИМО ХАЏИ ДИМОВ“     - ООУ„ЈАН АМОС КОМЕНСКИ“                               10.30-11.00h

1. Сара Гилеска                                               1. Елена Мицковска                      Резултат   4 : 1

2. Ана Ѓоргин                                                    2. Јована Мицковска                     Резултат   1 : 4

 

 ВТОРО КОЛО 12.04.2016год.

ООУ„ВЕРА ЦИРИВИРИ ТРЕНА“-   ООУ„ЛАЗО ТРПОВСКИ“                             12.00-12.30h

1. Ана Ристевска                                             1. Матеа Крстевска                        Резултат    4 : 0

2. Андреа Ивановска                                    2. Дуња Мојсовска                        Резултат    4 : 0

 

ООУ„ВОЈДАН ЧЕРНОДРИНСКИ“  -     ОУ„ЈАХЈА КЕМАЛ“                              12.30-13.00h

1. Анастасија Анастасовска                        1. Елени Стериоска                       Резултат    4 : 0

2. Мина Даскаловиќ                                     2. Клара Колева                              Резултат    4 : 0

 

 ООУ„ХРИСТИЈАН ТОДОРОВСКИ  КАРПОШ“ - ООУ„ДИМО ХАЏИ ДИМОВ“13.00-13.30             

1. Миа Кировска                                             1. Ана Ѓоргон                                    Резултат    0 : 4

2. Катја Јеремиќ                                             2. Сара Гилеска                               Резултат     0 : 4       

 

 ООУ„ЈАН АМОС КОМЕНСКИ“ -   ООУ„ПЕТАР ПОП АРСОВ“                           13.30-14.00h

1. Елена Мицкобиќ                                       1. Марија Гашовска                       Резултат    2 : 4

2. Јована Мицковиќ                                      2. Јована Лалчевска                      Резултат    4 : 2

 

 ТРЕТО КОЛО 19.04.2016год. ЖЕНСКИ                                               

 ООУ„ЛАЗО ТРПОВСКИ“ООУ„ВОЈДАН ЧЕРНОДРИНСКИ“              8.30h.-9.00h

1. Дуња Мојсовска                        1. Мина Даскаовска                      Резилтат 0 : 4

2. Матеа Крстевска                        2.Спаспвсла Миа                            Резултат 0 : 4                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Резултат________        2.___________________          2.____________________

Резултат________

 

ООУ„ВЕРА ЦИРИВИРИ ТРЕНА“-ОУ„ЈАХЈА КЕМАЛ“                             9.00h-9.30h

1. Ана Ристевска                             1. Елени Стериоска                       Резултат 4 : 0

2. Андреа Ивановска                    2. Клара Колева                              Резултат 0 : 4

 

 ООУ„ХРИСТИЈАН ТОДОРОВСКИ  КАРПОШ“ - ООУ„ЈАН АМОС КОМЕНСКИ“ 9.30-10.00h.

1. Нена Перовска                           1. Елна Мицковиќ                          Резултат 0 : 4

2. Катја Јеремиќ                             2. Јована Мицковиќ                      Резултат 1 : 4

 

ООУ„ДИМО ХАЏИ ДИМОВ“     - ООУ„ПЕТАР ПОП АРСОВ“                             10.00-10.30h

1. Сара  Гилевска            1. Марија Гашовска                                       Резултат 5 : 3

2. Ана Ѓоргин                    2. Јована Лалковска                                      Резултат 0 : 4

 

 ЧЕТВРТО  КОЛО 29.04.2016год.

ООУ„ЛАЗО ТРПОВСКИ“ -  ООУ„ ПЕТАР ПОП АРСОВ “-                   10.30-11.00h

1.Матеа Крстевска                         1. Јована Лалковска                      Резултат 0 : 4

2. Дуња Мојсовска                        2. Марија Гашовска                       Резултат 1 : 4

 

 ОУ„ЈАХЈА КЕМАЛ“-ООУ„ХРИСТИЈАН ТОДОРОВСКИ  КАРПОШ“   11.00-11.30h

1. Елени Стериоска                       1. Миа                                                  Резултат 4 : 0

2. Клара Колева                              2. Катја Јеремиќ                             Резултат 0 : 4

 

 ООУ„ВОЈДАН ЧЕРНОДРИНСКИ- ООУ„ДИМО ХАЏИ ДИМОВ“         11.30-12.00           

1. Миа Спасовска                            1. Сара Гилевска                             Резултат  0 : 4

2. Мина Даскаловиќ                     2. Ана Ѓоргин                                    Резултат  4 : 0

 

 ООУ„ЈАН АМОС КОМЕНСКИ“ -   ООУ„ВЕРА ЦИРИВИРИ ТРЕНА“  12.00-12.30h

1. Калина                                            1. Андреа Ивановска                    Резултат 5 :3

2. Елена Мицковиќ                        2. Ана Ристевска                             Резултат 0 : 4

 

ПЕТО КОЛО ЖЕНСКИ

ООУ„ЛАЗО ТРПОВСКИ“ -  ООУ„ДИМО ХАЏИ ДИМО“                 8.30-9.00

1. Дуња Мојсовска                        1. Сара Гилевска                             Резултат    1 : 4

2. Матеа Крстевска                        2. Ана Ѓоргин                                    Резултат    4 : 5

 

OУ „ЈАХЈА КЕМА“ - ООУ„ЈАН АМОС КОМЕНСКИ“                         9.300-10.00

1. Елени Стериоска                       1. Елена Мицковиќ                        Резултат    1 : 4

2. Клара Колева                              2. Калина                                            Резултат     1 : 4

 

ООУ„ПЕТАР ПОП АРСОВ“- ООУ„ВОЈДАН ЧЕРНОДРИНСКИ“    10.00-10.30

1. Марија Гашовска                       1. Миа спасовска                            Резултат    0 : 4

2. Јована Лалковска                      2. Мина Даскаловиќ                     Резултат    2 : 4

ООУ„ВЕРА ЦИРИВИРИ ТРЕНА“ – ООУ„ХРИСТИЈАН ТОДОРОВСКИ  КАРПОШ“ 10.30-11.00

1. Ана Ристевска                             1. Катја Јеремиќ                             Резултат   4 : 0

2. Андреа Ивановска                    2. Нена Петковска                          Резултат    4 : 0

 

ШЕСТО КОЛО 05.05.2016год. ЖЕНСКИ

ООУ„ЛАЗО ТРПОВСКИ“-ООУ„ЈАН АМОС КОМЕНСКИ“                               11.00.11.30

1. Дуња Мојсовска                        1. Елена Мицковиќ                        Резултат   2 : 4

2. Матеа Крстевска                        2. Јована Мицковиќ                      Резултат   2 : 4

 

 

OУ „ЈАХЈА КЕМА“ - ООУ„ДИМО ХАЏИ ДИМОВ“                                            11.30-12.00

1. Елени Стериоска                       1. Ана Ѓоргин                    Резултат   0 : 4

2. Клара Колевска                          2. Сара Гилевска             Резултат   0 : 4

 

ООУ„ВОЈДАН ЧЕРНОДРИНСКИ“  - ООУ„ХРИСТИЈАН ТОДОРОВСКИ  КАРПОШ“ 12.00-12.30

1. Мина Даскаловиќ                     1. Нена Петковска                          Резултат   4 : 0

2. Миа Спасовска                            2. Миа                                                  Резултат    4 : 0

ООУ„ПЕТАР ПОП АРСОВ“-         ООУ„ВЕРА ЦИРИВИРИ ТРЕНА“               12.30-13.00        

1. Марија Гешовска                      1. Ана Ристевска                             Резултат   4 : 0

2. Јована Лалковска                      2. Андреа Ивановска                    Резултат   0 : 4

 

СЕДМО КОЛО 

ОУ„ЈАХИЈА КЕМА“-ООУ„ПЕТАР ПОП АРСОВ“                                                  13.00-13.30

1. Елени  Стериоска                      1. Михаела                                        Резултат   2 : 4

2. Клара Колева                              2. Марија Гешовска                      Резултат   0 : 4

 ООУ„ЛАЗО ТРПОВСКИ“-ООУ„ХРИСТИЈАН ТОДОРОВСКИ КАРПОШ“  13.30-14.00

1. Матеа Крстевска                        1. Катја Јеремиќ                             Резултат   4 : 0

2. Дуња Мојсовска                        2. Нена Петковска                          Резултат   4 :0

ООУ„ВОЈДАН ЧЕРНОДРИНСКИ“  - ООУ„ЈАН АМОС КОМЕНСКИ“         14.00-14.30

1. Мина Даскаловиќ                     1. Јована Мицковиќ                      Резултат   4 : 0

2. Миа Спасовска                            2. Елена Мицковиќ                        Резултат   4 : 1

 ООУ„ДИМО ХАЏИ ДИМО“      - ООУ„ВЕРА ЦИРИВИРИ ТРЕНА“            14.30.15.00

1. Сара Гилевска                             1. Ана Ристевска                             Резултат   0 : 4

2. Ана Ѓоргин                                    2. Андреа Ивановска                    Резултат   1 : 4

 

 

Р А Н Г  Л И С Т А  - ДЕВОЈЧИЊА

 

1 МЕСТО  „ВОЈДАН ЧЕРНОДРИНСКИ“                                 12 БОДА

2 МЕСТО „ДИМО ХАЏИ ДИМОВ“                                           9 БОДА

3 МЕСТО „ЈАН АМОС КОМЕНСКИ“                                        8 БОДА (подобар резултат 44:27 гема во  однос на Петар Поп Арсов)                                                      

4 МЕСТО „ПЕТАР ПОП АРСОВ“                                                 8 БОДА (послаб резултат во гемови 41:32 во однос на Јан Амос Коменски)                                                                                                                         

5 МЕСТО „ВЕРА ЦИРИВИРИ ТРЕНА“                                     7 БОДА

6 МЕСТО „ЛАЗО ТРПОВСКИ“                                                     5 БОДА

7 МЕСТО „ЈАХЈА КЕМАЛ“                                                            3 БОДА

8 МЕСТО „ХРИСТИЈАН ТОДОРОВСКИ КАРПОШ“                  1 БОД

 

 

 

 

ПРВО КОЛО 12.04.2016год. _______________

ООУ„ЛАЗО ТРПОВСКИ“ -    ОУ„ЈАХЈА КЕМАЛ“                                                           

1. Никола Николов                        1. Михајло Марковски                Резултат 4 : 0   

2. Кристијан Ѓорѓиев                    2. Милан Дучевски                        Резултат 4 : 1

ООУ„ВЕРА ЦИРИВИРИ ТРЕНА“-ООУ„ВОЈДАН ЧЕРНОДРИНСКИ“                                    

1. Бојан Алексовски                      1. Кристијан Бозаџиев                 Резултат 0 : 4

2. Матеј Арсовски                          2. Дамјан Николиќ                        Резултат 4 : 5 (4 : 7)

 

 ООУ„ХРИСТИЈАН ТОДОРОВСКИ  КАРПОШ“  -  ООУ„ПЕТАР ПОП АРСОВ“

1. Бојан Живковиќ                         1. Драган Јовановски                    Резултат 4 : 0

2. Јаков Пановски                           2. Оливер Куновски                      Резултат  2 : 4

 

ООУ„ДИМО ХАЏИ ДИМОВ“            - ООУ„ЈАН АМОС КОМЕНСКИ“                   

1. Дарко Колевски                         1. Андреј Филевски                      Резултат 1 : 4

2. Александар Кажалевски       2. Душан Ѓоѓовски                         Резултат  4 : 2

  ВЛАДО  ТАСЕВСКИ - ООУ„ХРИСТИЈАН ТОДОРОВСКИ  КАРПОШ“                                                                                                          11.30-12.00h

1. Михахло Наумовски               1. Дамјан Илиевски                      Резултат  4 : 0

2. Гораз Котевски                           2. Филип Гочевски                         Резултат  4 : 0

 

 ВТОРО КОЛО 12.04.2016год._________________

-ООУ„ВЕРА ЦИРИВИРИ ТРЕНА“-       ООУ„ ВЛАДО  ТАСЕВСКИ “ 1                       

1. Борјан Алексовски                   1.Гораз Котевски                            Резултат  4 : 1

2. Матеј Арсовски                          2. Матеј Гаџовски                          Резултат  1 : 4

 

ООУ„ВОЈДАН ЧЕРНОДРИВНСКИ“  -     ОУ„ЈАХЈА КЕМАЛ“                                         

1. Кристијан Бозаџиев                1. Милан Дучевски                        Резултат  4 : 0

2. Дамјан Николиќ                        2. Михајло Марковски                Резултат  4 : 0

 

 ООУ„ХРИСТИЈАН ТОДОРОВСКИ  КАРПОШ“ - ООУ„ДИМО ХАЏИ ДИМОВ“          

1. Александар Кесковкси           1. Александар Кажалевски       Резултат  0 : 4

2. Никола Андонов                       2. Дарко Колевски                         Резултат  2 : 4

 

 ООУ„ЈАН АМОС КОМЕНСКИ“ -   ООУ„ПЕТАР ПОП АРСОВ“                        

1. Андреј Филевски                      1. Срѓан Спасовски                         Резултат  1 : 4

2. Душан Ѓоѓовски                         2. Драган Јовановски                    Резултат  3 : 5

 

 ООУ„ЛАЗО ТРПОВСКИ“-       ООУ„ ВЛАДО  ТАСЕВСКИ “ 2-                                                                                          

1. Никола Николовски                 1. Ведрам Чадиковски                Резултат 4 : 0

2. Кристијан Ѓорѓиев                    2. Михаил Наумовски                  Резултат  4 : 0

 

ТРЕТП КОЛО 21.04.2016год. ___MАШКИ   

ООУ„ЛАЗО ТРПОВСКИ“ООУ„ВОЈДАН ЧЕРНОДРИНСКИ“                          

1. Kристијан Ѓорѓиев                    1.Виктор Сапунџиев                     Резултат 0 : 4   

2. Никола Николов                        2. Дамјан Поповски                      Резултат 5 : 3

ООУ„ВЕРА ЦИРИВИРИ ТРЕНА“-ОУ„ЈАХИЈА КЕМАЛ“                                           

1. Матеј Арсовски                          1. Лука                                                 Резултат 5 : 4 (7 : 3)

2. Борјан Алексовски                   2. Михајло Марковски                Резултат  4 : 0

 

 ООУ„ХРИСТИЈАН ТОДОРОВСКИ  КАРПОШ“ - ООУ„ЈАН АМОС КОМЕНСКИ“ 

1. Дарко Живадиновиќ               1. Логин                                               Резултат  0 : 4

2. Јаков Пановски                           2. Душан Ѓоѓовски                         Резултат  0 : 4

 

ООУ„ДИМО ХАЏИ ДИМОВ“            - -   ООУ„ПЕТАР ПОП АРСОВ“                           

1. Дарко Колевски                         1. Срѓан Спасовски                         Резултат  0 : 4

2. Александар Кажалевски       2. Оливер Куновски                      Резултат  4 : 1

ООУ„ВЛАДО ТАСЕВСКИ“ 1 – ООУ„ВЛАДО ТАСЕВСКИ“ 2                                                  1.___________________          1.____________________       Резултат________   

2.___________________          2.____________________       Резултат________

 

 

 

 ЧЕТВРТО  КОЛО 21.04.2016год._________________

-ООУ„ЛАЗО ТРПОВСКИ“– ООУ„ВЛАДО ТАСЕВСКИ“ 2                                 11.30-12.00                         

1.Никола Николовски                  1. Михајло Наумовски                                Резултат 4 : 0

2. Крисијан Ѓорѓиев                      2. Гораз Котевски                           Резултат  4 :0

 

 

 ОУ„ЈАХЈА КЕМАЛ“-ООУ„ХРИСТИЈАН ТОДОРОВСКИ  КАРПОШ“                 12.00-12.30h

1. Михајло Марковски                1. Дарко Живадиновиќ               Резултат 4 : 1

2. Лука Симиќ                                  2. Јаков Пановски                           Резултат 4 : 2

 

 

 ООУ„ВОЈДАН ЧЕРНОДРИНСКИ- ООУ„ДИМО ХАЏИ ДИМОВ“                12.30-13.00 

1. Дамјан Поповски                      1. Дарко Колевски                         Резултат 4 : 1

2. Крисијан Бозаџиев                   2. Александар Кажаловски       Резултат  4 : 1

 

 ООУ„ЈАН АМОС КОМЕНСКИ“ -   ООУ„ВЕРА ЦИРИВИРИ ТРЕНА“                           13.00-14.30h

1. Андреј Филевски                      1. Матеј Арсовски                          Резултат  0 : 4

2. Логин                                               2. Борјан алексовски                    Резултат 4 : 1

  ООУ„ПЕТАР ПОП АРСОВ“- ООУ„ВЛАДО ТАСЕВСКИ“ 1                                    14.30-15.00                         1. Срѓан Спасовски                             1.Ведран Чадиковски                  Резултат 4 : 2

2. Оливер Куновски                      2.Михајло Наумовски                 Резултат  4 : 0

 

 

 

ПЕТТО КОЛО МАШКИ

ООУ„ЛАЗО ТРПОВСКИ“ -  ООУ„ДИМО ХАЏИ ДИМО“                 8.30-9.00

1.Kристијан Ѓорѓиев                     1. Александар Кажалевски       Резултат             0: 4

2. Никола Николовски                 2. Дарко Колевски                         Резултат             4 : 1

 

OУ „ЈАХИЈА КЕМА“ - ООУ„ВЛАДО ТАСЕВСКИ“  1                            9.300-10.00

1. Михајло Марковски                2. Михајло Наумовски                   Резултат             4 : 0

2. Милан Дучевски                        2. Матеј Арсовски                          Резултат             4 : 0

 

ООУ„ПЕТАР ПОП АРСОВ“- ООУ„ВОЈДАН ЧЕРНОДРИЕНСКИ“  10.00-10.30

1. Драган Јовановски                    1. Крисијан Бозаџиев                   Резултат             4 : 1

2. Срѓан Спасовски                         2. Дамјан Поповски                      Резултат             3 : 5                   

 

ООУ„ВЕРА ЦИРИВИРИ ТРЕНА“ – ООУ„ХРИСТИЈАН  ТОДОРОВС КАРПОШ“ 10.30-11.00

1. Матеј Арсовски                          1. Бојан Живковиќ                         Резултат             4 : 0

2. Борјан Алексовски                   2. Јаков Пановски                           Резултат             0 : 4

 

ООУ„ЈАН АМОС КОМЕНСКИ“-ООУ„ВЛАДО ТАСЕВСКИ“ 2

 1. Андреј Филевски                     1. Михаил Наумовски                  Резултат             4 : 1

2. Логин                                               2. Ведран Чадиковки                   Резултат              0 : 4

 

ШЕСТО КОЛО 05.05.2015год. ЖЕНСКИ

 

ООУ„ЛАЗО ТРПОВСКИ“-ООУ„ЈАН АМОС КОМЕНСКИ“               11.00-11.30

1. Кристијан Ѓорѓиев                    1.Душан  Ѓоѓовски                         Резултат             4 : 0

2. Никола Николов                        2. Андреј Филевски                      Резултат             4 : 0

 

ОOУ „ЈАХЈА КЕМА“ - ООУ„ДИМО ХАЏИ ДИМО“                           11.30-12.00

1. Михајло Марковски                1. Дарко Колевски                         Резултат             4 : 0

2. Милан Дучевски                        2. Александар Кажалевски       Резултат             4 : 0

 

ООУ„ВОЈДАН ЧЕРНОДРИЕНСКИ“ООУ„ВЛАДО ТАСЕВСКИ“1

 1. Дамјан Поповски                     1. Михајло Наумовски                  Резултат             4 : 0

2. Кристијан Бозаџиев                 2. Гораз Котевски                           Резултат             4 : 0

12.00-12.30

1.___________________          1.____________________       Резултат________

2.___________________          2.____________________       Резултат________

 

ООУ„ПЕТАР ПОП АРСОВ“-         ООУ„ВЕРА ЦИРИВИРИ ТРЕНА“        12.30  - 13 00                    1.

1. Драган Јовановски                    1. Борјан Алексовки                     Резултат             4 : 0

2. Оливер Куновски                      2. Матеј Арсовски                          Резултат             1 : 4

 

 ООУ„ХРИСТИЈАН  ТОДОРОВС КАРПОШ“-ООУ„ВЛАДО ТАСЕВСКИ“2

1. Јаков Пановски                           1. Михаил Наумовски                              Резултат             4 : 0

2. Дарко Живадиновиќ               2. Ведран Чадолпвсло                                Резултат              4 : 0

 

СЕДМО  КОЛО 

ОУ„ЈАХИЈА КЕМА“-ООУ„ПЕТАР ПОП АРСОВ“                                  13.00-13.30

1. Михаил Марковски 1. Драган Јовановски                                    Резултат             0 : 4

2. Милан Дучевски                        2. Оливер Куновски                      Резултат             0 : 4

 

 ООУ„ЛАЗО ТРПОВСКИ“-ООУ„ “             13.30-14.00

1. Кристијан Ѓорѓиев                    1. Бојан Живковиќ                         Резултат             4 : 1

2. Никола Николов                        2. Дарко Живадиновиќ               Резултат             4 : 0

ООУ„ВОЈДАН ЧЕРНОДРИЕНСКИ“  - ООУ„ЈАН АМОС КОМЕНСКИ“       14.00-14.30

1. Дамјан Поповски                      1. Андреј Филевски                      Резултат             4 : 0

2. Дамјан Николиќ                        2. Душан Ѓоѓовски                         Резулта               4 : 0

 

 ООУ„ДИМО ХАЏИ ДИМО“      - ООУ„ВЛАДО ТАСЕВСКИ“1       14.30-15.00

1. Дарко Колевски                         1.____________________       Резултат             4 : 0

2. Александар Кажалевски       2.____________________       Резултат              4 : 0

 

 ООУ„ВЕРА ЦИРИВИРИ ТРЕНА“-ООУ„ВЛАДО ТАСЕВСКИ“2

1. Матеј Арсовски                          1. Михаил Наумовски                  Резултат             4 : 0

2.___________________          2. Ведран Чадиковски                     Резултат             0 : 4

 

ОСМО  КОЛО 

ООУ„ЛАЗО ТРПОВСКИ“-ООУ „ПЕТАР ПОП АРСОВ“

1. Крисијан Ѓорѓиев                      1. Драган Јовановски                     Резултат             1 : 4

2. Никола Николов                        2. Срѓан Спасовски                         Резултат             0 : 4

 

ООУ „ВЛАДО ТАСЕВСКИ“ – ООУ„ВОЈДН ЧЕРНОДРИНСКИ“

1.Ведран Чадиковски                  1.Дамјан Поповски                       Резултат             0 : 4

2.Михаил Наумовски                   2.Кристијан Бозаџиев                  Резултат             0 : 4

 

ООУ„ХРИСТИЈАН ТОДОРОВСКИ КАРПОШ“ – ООУ„ВЛАДО ТАСЕВСКИ“

1.Бојан Живковиќ                          1.Матеј Гаџовски                          Резултат             4 : 0

2.Дарко Живадиновиќ                2.Горазд Котевски                         Резултат             4 : 0

 

ООУ„ЈАХЈА КЕМАЛ“ – ООУ„ЈАН АМОС КОМЕНСКИ“

1.Михајло Марковски                 1.Логин                                                Резултат             0 : 4

2.Лука Симиќ                                   2.Душан Ѓоѓовски                          Резултат             1 : 4

 

ООУ„ВЛАДО ТАСЕВСКИ“ 2 – ООУ„ВЕРА ЦИРИВИРИ ТРЕНА“

1.Ведран Чадиковски                  2.Борјан Алексовски                    Резултат             0 : 4

2.Михаил Наумовски                   2. Матеј Арсовски                          Резултат             0 : 4

 

ДЕВЕТТО КОЛО

ООУ„ПЕТАР ПОП АРСОВ“ – ООУ „ВЛАДО ТАСЕВСКИ“2

1.Драган Јовановски                     1.Ведран Чадиковски               Резултат             4 : 0

2.Оливер Куновски                       2.Михаил Наумовски                   Резултат             4 : 0

 

ООУ „ВОЈДАН чЕРНОДРИНСКИ“ – ООУ„ХРИСТИЈАН ТОДОРОВСКИ КАРПОШ“

1.Кристијан Бозаџиев                  1.Бојан Живковиќ                          Резултат             4 : 1

2.Дамјан Поповски                       2.дарко Живадиновиќ                   Резултат             4 : 0

 

ООУ„ЈАН АМОС КОМЕНСКИ“ – ООУ„ВЛАДО ТАСЕВСКИ“1

1.Логин                                                1.Горазд Котевски                        Резултат             4 : 0

2.Душан Ѓоѓовски                          2. Горазд Котевски                        Резултат             4 : 0

 

ООУ„ЛАЗО ТРПОВСКИ“ – ООУ„ВЕРА ЦИРИВИРИ ТРЕНА“

1.Кристија Ѓорѓиев                        1.Матеј Арсовски                           Резултат             4 : 2

2.Никола Николов                         2.Борјан Алексовски                    Резултат             4 : 0

 

ООУ„ЈАХЈА КЕМАЛ“ – ООУ„ВЛАДО ТАСЕВСКИ“2

1.Лука Симиќ                                   1.Ведран Чадиковски                  Резултат             4 : 0

2.Милан Дучевски                         2.Михаил Наумовски                   Резултат             4 : 0

 

ООУ„ДИМО ХАЏИ ДИМОВ“ – ООУ„ВЕРА ЦИРИВИРИ ТРЕНА“

1.Александар Кажалевски        1. Матеј Арсовски                          Резултат             5 : 4 (7:3)

2.Дарко Колевски                          2.Борјан Алексовски                    Резултат             4 : 0

 

ООУ„ДИМО ХАЏИ ДИМОВ“ – ООУ„ВЛАДО ТАСЕВСКИ“2

1.Александар Кажалевски        1. Ведран Чадиковски                 Резултат             4 : 0

2. Дарко Колевски                         2.Михаил Наумовски                  Резултат             4 : 0

 

 

Р А Н Г   Л И С Т А 

 

1 МЕСТО ООУ„ВОЈДАН ЧЕРНОДРИНСКИ“                          15  БОДА

2 МЕСТО ООУ„ПЕТАР ПОП АРСОВ“                                        14  БОДА

3 МЕСТО „ЛАЗО ТРПОВСИ“                                                       14  БОДА (во меѓусебен дуел подобар е  Петар Поп Арсов)                                                                                                                             

4 МЕСТО „ДИМО ХАЏИ ДИМОВ“                                              12 БОДА

5 МЕСТО „ВЕРА ЦИРИВИРИ ТРЕНА“                                     11 БОДА

6 МЕСТО „ЈАН АМОС КОМЕНСКИ“                                           10 БОДА

7 МЕСТО „ЈАХЈА КЕМАЛ“                                                            8  БОДА

8 МЕСТО „ХРИСТИЈАН ТОДОРОВСКИ КАРПОШ“               7  БОДА

9 МЕСТО „ВЛАДО ТАСЕВСКИ“1                                                3  БОДА

 

10 МЕСТО „ВЛАДО ТАСЕВСКИ“2                                              1  БОД