Лига Шах 2016/2017

    

 

До 5то одделение 

ГРУПА     А                   

Р.б.

Училиште

1

2

3

4

Б

П

М

1

Јахја Кемал

 

3,5

3

4

6

10,5

I

2

Христијан Тодоровски-Карпош

0,5

 

0,5

3

2

4

III

3

Владо Тасевски

1

3,5

 

4

4

8,5

II

4

Вера Циривири-Трена

0

1

0

 

0

1

IV

 

 

 

 

 

 

 

 

I круг.

1.Јахја Кемал – Вера Циривири-Трена      рез: 4:0

2.Христијан Тодоровски Карпош – Владо Тасевски      рез:0:4

II Круг

1.Вера Циривири-Трена – Владо Тасевски                        рез:0:4

2.Јахја Кемал – Христијан Тодоровски-Карпош              рез:3,5:0,5

III Круг

1.Христијан Тодоровски-Карпош – Вера Циривири-Трена       рез:3:1

 

2.Владо Тасевски – Јахја Кемал                                        рез:1:3

 

 

Група  Б

Р.б.

Училиште

1

2

3

4

5

Б

П

М

1

Димо Хаџи Димов

 

2

3

1,5

2

4

8,5

III

2

Петар Поп Арсов

2

 

2

3

4

6

11

I

3

Јан Амос Коменски

1

2

 

2

2

3

7

IV

4

Војдан Чернодрински

2,5

1

2

 

3

5

8,5

II

5

Лазо Трповски

2

0

2

1

 

2

5

V

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I Круг

1.Петар Поп Арсов – Лазо Трповски                        рез: 4:0

2.Јан Амос Коменски – Војдан Чернодрински      рез:2:2

3.Димо Хаџи димов е слободен

II Круг

1.  Лазо Трповски - Јан Амос Коменски                  рез:2:2

2.Димо Хаџи Димов – Петар Поп Арсов                 рез:2:2

Војдан Чернодрински е слободен

III Круг

1. Јан Амос Коменски- Димо Хаџи Димов             рез:1:3

2. Војдан Чернодрински- Лазо Трповски               рез:3:1

Петар Поп Арсов е слободен

IV Круг

1. Димо Хаџи Димов - Војдан Чернодрински        рез:1,5:2,5

2. Петар Поп Арсов-. Јан Амос Коменски               рез:2:2

Лазо Трповски е слободен

V Круг

1. Војдан Чернодрински- Петар Поп Арсов            рез:1:3

2. Лазо Трповски- Димо Хаџи Димов                      рез:0:4

Јан Амос Коменски е слободен

 

 ПОЛУФИНАЛЕ

1.Јахја Кемал – Војдан Чернодрински  рез:3:1

2.Владо Тасевски-Петар Поп Арсов рез:2:2

III Место

1.Петар Поп Арсов – Војдан Чернодрински        рез:3:1

ФИНАЛЕ

1.Јахја Кемал – Владо Тасевски              рез:1,5:2,5

 

 

ДО 9ТО ОДДЕЛЕНИЕ  

ГРУПА А 

Р.б.

Училиште

1

2

3

4

5

Б

П

М

1

Јахја Кемал

 

4

3

4

4

8

15

I

2

Лазо Трповски

0

 

2

4

2

4

5

III

3

Војдан Чернодрински

1

2

 

4

3

5

10

II

4

Вера Циривири Трена

0

0

0

 

1

0

1

V

5

Христијан Тодоровски Карпош

0

2

1

3

 

3

6

IV

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I Круг

 

1.Лазо Трповски-Христијан Тодоровски Карпош                 рез:4:0

2.Војдан Чернодрински-Вера Циривири Трена                   рез:4:0

Јахја Кемал е слободен

II Круг.

1.Христијан Тодоровски Карпош-Војдан Чернодрински              рез:1:3

2. Јахја Кемал- Лазо Трповски               рез:4:0

Војдан Чернодрински е слободен

III Круг

1.Војдан Чернодрински-Јахја Кемал                                             рез:1:3

2.Вера Циривири Трена-Христијан Тодоровски Карпош            рез:1:3

Лазо трповски е слободен

IV Круг

1.Јахја Кемал-Вера Циривири Трена            рез:0:4

2.Лазо Трповски-Војдан Чернодрински         рез:2:2

Христијан Тодоровски Карпош е слободен

V Круг

1.Вера Циривири Трена-Лазо Трповски             рез:0:4

2.Христијан Тодоровски Карпош-Јахја Кемал            рез:0:4

Војдан Чернодрински е слободен

 

 ГРУПА  Б

 

Р.б.

Училиште

1

2

3

4

5

Б

П

М

1

Владо Тасевски

 

3,5

3

4

4

8

14,5

I

2

Димо Хаџи Димов

0,5

 

2

4

4

5

10,5

II

3

Јан Амос Коменски

1

2

 

3

4

5

10

III

4

Братство

0

0

1

 

1

0

2

V

5

Петар Поп Арсов

0

0

0

3

 

2

3

IV

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I Круг

1.Димо Хаџи Димов- Петар Поп Арсов       рез:4:0

2.Јан Амос Коменски-Братство           рез:3:1

Владо Тасевски е слободен

II Круг

1.Петар Поп Арсов-Јан Амос Коменски       рез:0:4

2.Владо Тасевски-Димо Хаџи Димов         рез:3,5:0,5

Братство е слободен

III Круг

1.Јан Амос коменски-Владо Тасевски              рез:1:3

2.Братство-Петар Поп Арсов                     рез:1:3

Димо Хаџи Димов е слободен

IV Круг

1.Владо Тасевски-Братство             рез:4:0

2.Димо Хаџи Димов-Јан Амос Коменски         рез:2:2

Петар Поп Арсов е слободен

V Круг

1.Братство-Димо Хаџи Димов             рез:0:4

2.Петар Поп Арсов-Владо Тасевски      рез:0:4

Јан Амос Коменски е слободен

 

 

Полуфинале

1.Димо Хаџи Диммов- Јахја Кемал                      рез:1:3

2.Војдан Чернодрински-Владо Тасевски               рез:0:4

III Место

1.Војдан Чернодрински-Димо Хаџи Димов          рез:4:0

ФИНАЛЕ

1.Јахја Кемал – Владо Тасевски                               рез:2,5:1,5

 

Poedinecno do 5 odd          
             
Final Ranking          
             
Rank Name Rtg FED Pts BH.  
             
1 Zlatkov Anton 1407 MKD 5 16 О.У. Владо Тасевски
2 Angelkovic Luka 0 MKD 4,5 14 О.У. Петар Поп Арсов
3 Cvetkovski Filip 0 MKD 4 16 О.У. Димо Хаџи Димов
4 Atesh Emir 1350 MKD 4 15 О.У. Јахја Кемал
5 Halili Faik 0 MKD 4 15 О.У. Јахја Кемал
6 Terpini Andrej 0 MKD 4 14 О.У. Војдан Чернодрински
7 Najdovski Mia 1200 MKD 4 13 О.У. Јахја Кемал
8 Janev Andrej 0 MKD 4 10 О.У. Јахја Кемал
9 Nakov Mihajlo 0 MKD 3,5 15 О.У. Јахја Кемал
10 Slavkov Aleksej 0 MKD 3,5 14 О.У. Петар Поп Арсов
11 Shutoski Ivan 0 MKD 3 17 О.У. Јахја Кемал
12 Lokvenec Boris 1250 MKD 3 15 О.У. Владо Тасевски
13 Donev Leo 0 MKD 3 15 О.У. Петар Поп Арсов
14 Tedesko Mateo 0 MKD 3 14 О.У.Јан Амос Коменски
15 Miovski Matej 0 MKD 3 14 О.У.Јан Амос Коменски
16 Zotovic Luka 0 MKD 3 13 О.У. Владо Тасевски
17 Miloshoski David 0 MKD 3 13 О.У. Јахја Кемал
18 Pejkov Nikola 1199 MKD 3 13 О.У. Јахја Кемал
19 Jovanovski Matej 0 MKD 3 13 О.У.Јан Амос Коменски
20 Andonov Aleksandar 0 MKD 3 13 О.У. Јахја Кемал
21 Tresi Berk 0 MKD 3 13 О.У. Јахја Кемал
22 Dodovski Jakov 0 MKD 3 11 О.У. Лазо Трповски
23 Ajdini Berina 0 MKD 2,5 13 О.У. Јахја Кемал
24 Todorovski Teon 0 MKD 2,5 11 О.У. Лазо Трповски
Rank Name Rtg FED Pts BH.  
             
25 Bojadzievska Bistra 0 MKD 2,5 9,5 О.У. Лазо Трповски
26 Maksimovski Jovan 0 MKD 2 16 О.У. Лазо Трповски
27 Ozun Mahir 0 MKD 2 15 О.У. Јахја Кемал
28 Nikolovski Matej 0 MKD 2 15 О.У. Петар Поп Арсов
29 Petrovski Matej 0 MKD 2 15 О.У. Владо Тасевски
30 Ostojic Anja 0 MKD 2 14 О.У. Јахја Кемал
31 Trajkovski Nikola 0 MKD 2 13 О.У.Јан Амос Коменски
32 Adziski Filip 0 MKD 2 13 О.У. Војдан Чернодрински
33 Slavkov Maksim 0 MKD 2 12 О.У. Петар Поп Арсов
34 Galapchev Adam 0 MKD 2 10 О.У. Јахја Кемал
35 Bahce Cemile Sena 0 MKD 2 8,5 О.У. Јахја Кемал
36 Ilhan Fert Ibrahim 0 MKD 2 8 О.У. Јахја Кемал
37 Cvetanoska Tamara 0 MKD 1,5 12 О.У. Лазо Трповски
38 Lazarevik Filip 0 MKD 1,5 12 О.У. Јахја Кемал
39 Nikolovski Kiril 1457 MKD 1 15 О.У. Димо Хаџи Димов
40 Vojnevski Gorazd 0 MKD 1 13 О.У. Јахја Кемал
41 Blazevski Marko 0 MKD 1 12 О.У. Војдан Чернодрински
42 Dancevski-Danstak Andrej 0 MKD 1 11 О.У. Лазо Трповски
43 Donevski Ivan 0 MKD 1 10 О.У. Владо Тасевски
44 Dimeski Mario 0 MKD 1 8,5 О.У. Јахја Кемал
45 Percinkov Aleksandar 0 MKD 1 7,5 О.У. Владо Тасевски
46 Antovska Ema 0 MKD 0 11 О.У. Владо Тасевски
47 Karulovski Kristijan 0 MKD 0 11 О.У. Владо Тасевски
48 Useini  Betim 0 MKD 0 10 О.У. Јахја Кемал

 

 

Karposh 6-9          
             
Final Ranking          
             
Rank Name Rtg FED Pts BH.  
             
1 Risteski Emil 1684 MKD 6 34 О.У. Јахја Кемал
2 Manova Ivana 1720 MKD 6 33 О.У. Војдан Чернодрински
3 Eftovski Mateo 1342 MKD 6 30 О.У. Владо Тасевски
4 Kosteski Mile 1510 MKD 5,5 34 О.У. Владо Тасевски
5 Petrovic Lazar 1687 MKD 5,5 29 О.У. Димо Хаџи Димов
6 Stojanovski Marko 1255 MKD 5 31 О.У. Лазо Трповски
7 Bajrami Zubejr 1250 MKD 5 29 О.У. Јахја Кемал
8 Cheshmedzievska Emilija 1612 MKD 5 29 О.У. Лазо Трповски
9 Eftovska Lea 1311 MKD 5 24 О.У. Владо Тасевски
10 Caro Mimin 1190 MKD 5 23 О.У. Јахја Кемал
11 Saveski Petar 0 MKD 4,5 22 О.У. Петар Поп Арсов
12 Zairi Ill 0 MKD 4 33 О.У. Јахја Кемал
13 Hristovski Damjan 1100 MKD 4 30 О.У. Димо Хаџи Димов
14 Atesh Irfan 1110 MKD 4 30 О.У. Јахја Кемал
15 Bishkovski Gorazd 0 MKD 4 30 О.У. Димо Хаџи Димов
16 Kochevski Kiril 1353 MKD 4 28 О.У. Јахја Кемал
17 Stojanovic Luka 0 MKD 4 25 О.У. Димо Хаџи Димов
18 Spasencovski Aleksandar 0 MKD 4 24 О.У. Димо Хаџи Димов
19 Vukovic Marko 0 MKD 4 24 О.У. Петар Поп Арсов
20 Salihasi Burim 0 MKD 4 24 О.У. Јахја Кемал
21 Trajkovski Ilija 0 MKD 4 23 О.У.Јан Амос Коменски
22 Tasevski Miro 0 MKD 4 21 О.У. Лазо Трповски
23 Donevski Marko 0 MKD 4 19 О.У. Х. Тдоровски-Карпош
24 Deliso Marko 0 MKD 3,5 28 О.У. Јахја Кемал
Rank Name Rtg FED Pts BH.  
             
25 Lubeski Filip 0 MKD 3,5 25 О.У. Петар Поп Арсов
26 Kalajlioska MIa 0 MKD 3 29? О.У. Војдан Чернодрински
27 Najdoski Teo 1199 MKD 3 27 О.У. Јахја Кемал
28 Vuckovic Andrej 0 MKD 3 26 О.У. Владо Тасевски
29 Lazareski Mirko 0 MKD 3 25 О.У. В. Циривири-Трена
30 Jovanovski Stefan 0 MKD 3 25 О.У. Петар Поп Арсов
31 Kitanov Kristijan 0 MKD 3 25 О.У. Војдан Чернодрински
32 Shabani Abdusamet 0 MKD 3 24 О.У. Јахја Кемал
33 Dimitrovski Martin 0 MKD 3 24 О.У. Х. Тдоровски-Карпош
34 Antov Andrej 0 MKD 3 23 О.У. Лазо Трповски
35 Spirovski Kiril 0 MKD 3 23 О.У. Лазо Трповски
36 Jankovic Nikola 0 MKD 3 19 О.У. Војдан Чернодрински
37 Petrovski Petar 0 MKD 2 24 О.У. Димо Хаџи Димов
38 Hromov Mihail 0 MKD 2 23 О.У. Лазо Трповски
39 Tasevski Borjan 0 MKD 2 20 О.У. Владо Тасевски
40 Petrovski Gjorgi 0 MKD 2 20 О.У. Димо Хаџи Димов
41 Bedzeti Elma 0 MKD 2 20 О.У. Јахја Кемал
42 Nastova  Mihaela 0 MKD 2 18 О.У. Јахја Кемал
43 Velkovski Georgi 0 MKD 2 18 О.У. Владо Тасевски
44 Simevska Bojana 0 MKD 2 18  
45 Sazdovski Matej 0 MKD 2 14  
46 Beleski Kosta 0 MKD 1,5 24  
47 Treneski Marko 0 MKD 1 18  
48 Deliulanov Mitko 0 MKD 1 15