Лига Одбојка за девојчиња 2018/2019

1 Коло   03.окт Победи Локација - Сала
Димо Хаџи Димов - Лазо Трповски 0-2 Христијан Т. Карпош
Владо Тасевски - Јан Амос Коменски 1-2 Ден
В.Чернодрински - Христијан Т. Карпош 2-0 Среда
        Термин
Петар Поп Арсов   Слободни   11:00ч
2 Коло   08.окт Победи Локација - Сала
Петар Поп Арсов - Владо Тасевски 2-0 Владо Тасевски
Лазо Трповски - В.Чернодрински 0-2 Ден
Јан Амос Коменски - Димо Хаџи Димов 2-1 Понеделник
        Термин
Христијан Т. Карпош   Слободни   11:00ч
3 Коло   09.ное Победи Локација - Сала
Јан Амос Коменски - В.Чернодрински 0-2 Христијан Т. Карпош
Димо Хаџи Димов - Петар Поп Арсов 0-2 Ден
Христијан Т. Карпош - Лазо Трповски 0-2 Петок
        Термин
Владо Тасевски   Слободни   11:00ч
4 Коло   14.ное Победи Локација - Сала
Владо Тасевски - Димо Хаџи Димов 2-1 Христијан Т. Карпош
Петар Поп Арсов - В.Чернодрински 0-2 Ден
Јан Амос Коменски - Христијан Т. Карпош 2-0 Среда
        Термин
Лазо Трповски   Слободни   11:00ч
5 Коло   23.ное Победи Локација - Сала
Лазо Трповски - Јан Амос Коменски 2-1 Христијан Т. Карпош
Христијан Т. Карпош - Петар Поп Арсов 0-2 Ден
Владо Тасевски - В.Чернодрински 0-2 Петок
        Термин
Димо Хаџи Димов   Слободни   11:00ч
6 Коло   29.ное Победи Локација - Сала
Владо Тасевски - Христијан Т. Карпош 2-0 Христијан Т. Карпош
Петар Поп Арсов - Лазо Трповски 2-0 Ден
В.Чернодрински - Димо Хаџи Димов 2-0 Четврток
        Термин
Јан Амос Коменски   Слободни   11:00ч
7 Коло   03.дек Победи Локација - Сала
Христијан Т. Карпош - Димо Хаџи Димов 0-2 Христијан Т. Карпош
Петар Поп Арсов - Јан Амос Коменски 1-2 Ден
Лазо Трповски - Владо Тасевски 0-2 Понеделник
        Термин
В.Чернодрински   Слободни   11:00ч

 

 

Екипа Коло Победи Порази сет разлика Бодови
В.Чернодрински 6 6 0 12-0 12
Петар Поп Арсов 6 4 2 9-4 9
Јан Амос Коменски 6 4 2 9-7 9
Владо Тасевски 6 3 3 7-7 7
Лазо Трповски 6 3 3 6-7 6
Димо Хаџи Димов 6 1 5 4-10 4
Христијан Т. Карпош 6 0 6 0-12 0

 

Есенски прваци во одбојкарската училишна лига се ООУ „Војдан Чернодрински“

 

Одбојкарски куп по повод Денови на Општина Карпош (октомври 2018)

Прв ден - Елиминации
 
Петар Поп Арсов - Христијан Тодоровски Карпош
Резултат:2-0
 
Војдан Чернодрински - Јан Амос Коменски
Резултат:2-0
 
Владо Тасевски - Лазо Трповски
Резултат:2-1
 
Втор ден - Полуфинале 
СРЕДА - 24.10.2018
 
Петар Поп Арсов - Димо Хаџи Димов
 

 

Владо Тасевски - Војдан Ченодрински