Лига Кошарка 2018/2019

KO[ARKARSKA LIGA POME\U OSNOVNI U^ILI[TA NA OP[TINA KARPO[ 2017/18

 

 

1.       Ј.А.Коменски             - Марјан Угриновски

2.       Д.Х.Димов                  - Зоран Сивевски

3.       П.П.Арсов                  - Гоце Дуковски

4.       В.Тасевски                 – Амди Муса

5.       В.Чернодрински       – Зоран Петровск

6.       Л.Трповски                 – Мите Шепендиев

7.       Аврам Писевски        – Зоран Бочвароски

8.       Братство                      – Танја Трпезановска 

 

1 Коло

Училиште

 

В.Чернодрински

Дата

9.10.2018

 

 

 

       Резултат

 

Победник

 

12:00                 

Ј.А.Коменски

Аврам.П

      

      64 : 10

 

Ј.А.Коменски

 

12:40

Д.Х.Димов

Братство

      44 : 26

Д.Х.Димов

 

13:20

П.П.Арсов

Лазо.Т

      48 : 27

  П.П.Арсов

 

14:00

В.Тасевски

Војдан.Ч

     

      38 : 28

В.Тасевски

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 Коло

Училиште

 

В.Чернодински

Дата:

13.11.2018

 

 

 

       Резултат

 

Победник

 

12:00                 

Д.Х.Димов

П.П.Арсов

    38 : 30

Д.Х.Димов

 

12:40

Војдан.Ч

Братство

    34 : 43

Братство

 

 

13:20

Ј.А.Коменски

В.Тасевски

    29 : 33

В.Тасевски

 

14:00

Лазо.Т

Аврам.П

       Одложена

 

 

14:40

   

     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

3 Коло

Училиште

 

В.Чернодрински

Дата:

 

 

 

     Резултат

 

    Победник

 

12:00                 

Д.Х.Димов

Аврам.П

           

   46 : 07

 

Д.Х.Димов

 

12:40

П.П.Арсов

Ј.А.Коменски

   34 : 38

Ј.А.Коменски

 

13:20

Лазо.Т

Војдан.Ч

 

   25 : 50

Војдан.Ч

 

14:00

В.Тасевски

Братство

      Одложена

 

 

4 Коло

Училиште

 

В.Чернодрински

Дата

 

 

 

    Резултат:

 

  Победник:

 

12:00                 

Ј.А.Коменски

Д.Х.Димов

  35 : 25

 

Ј.А.Коменски

 

12:40

Војдан.Ч

Аврам.П

  66 : 19

 

Војдан.Ч

 

13:20

П.П.Арсов

Братство

  40 : 22

 

П.П.Арсов

 

14:00

В.Тасевски

Лазо.Т

  48 : 34

 

В.Тасевски

 

5 Коло

Училиште

 

В.Чернодрински

Дата

 

 

 

      Резултат:

 

Победник

 

12:00                 

 

Лазо.Т

Братство

    27 : 29

 

Братство

 

12:40

П.П.Арсов

Аврам.П

    37 13  

П.П.Арсов

 

13:20

В.Тасевски

Д.Х.Димов

   44 : 32

В.Тасевски

 

14:00

Ј.А.Коменски

Војдан.Ч

   55 : 23

Ј.А.Коменски

 

14:40

     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6 Коло

Училиште

 

В.Чернодрински

Дата:

 

 

 

     Резултат:

 

Победник:

 

12:00                 

Братство

Аврам.П

     31 : 10

 

Братство

 

12:40

В.Тасевски

П.П.Арсов

     35 : 33

 

В.Тасевски

 

13:20

Д.Х.Димов

Војдан.Ч

    34 : 28

 

Д.Х.Димов

 

14:00

Ј.А.Коменски

 

Лазо.Т

    37 : 25

 

Ј.А.Коменски

 

14:40

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7 Коло

Училиште

 

В.Чернодрински

Дата:

 

30.11.2018

 

 

 

   Резултат

 

   Победник:

 

12:00                 

Братство

Ј.А.Коменски

     25 : 39

 

Ј.А.Коменски

 

12:40

Војдан.Ч

П.П.Арсов

    22 : 40

 

П.П.Арсов

 

13:20

В.Тасевски

Аврам.П

   40 : 24

 

В.Тасевски

 

14:00

Лазо.Т

Д.Х.Димов

   24 : 48

 

Д.Х.Димов

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Листа на стрелци

Постигнати поени

   1.  Мартин Оровчанец               ( Ј.А.Коменски  )

         187

   2.  Ненад  Богоевски                  ( Димо Х Димов   )  

          118

   3.  Филип Чолаковски                  ( Војдан.Ч )

         115

   4.  Иван Талевски                        ( П.П.Арсов )                                                         

          91

   5.  Петар Костов                           ( П.П.Арсов  )

          85

 

 

 

Екипа

Коло

Победи

Порази

Кош количник

Бодови

  1. . В.Тасевски 

    7

7

0

     287  - 186

      14

  2. Ј.А.Коменски

    7

6

1

     297 - 192

      13

  3. Д.Х.Димов     

    7

5

2

     267  -  184 

      12  

  4.  П.П.Арсов 

    7

4

3

     262 –  197

      11

  5.  Братство 

    7

3

4

     199 - 199

      10

  6.  В.Чернодрински

    7

         2

5

      246 - 229  

      9

  7. Л.Трповски

    7

1

6

     198 - 218

      8

  8.  Аврам.П

    7

0

         7

      99  - 300

      7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Есенски шампиони во кошарка на училишните спортски лиги се ООУ „Владо Тасевски“


 

 

 

Листа на стрелци

Постигнати поени

   1.  Мартин Оровчанец                ( Ј.А.Коменски  )

         243

   2.   Филип Чолаковски                ( Војдан.Ч )

         132

   3.   Ненад  Богоевски                  ( Димо Х Димов   )  

         118

   4.  Иван Талевски                        ( П.П.Арсов )                                                         

         106

   5.  Петар Костов                           ( П.П.Арсов  )

          89

 

 

Екипа

Коло

Победи

Порази

Кош количник

Бодови

  1. . В.Тасевски 

    8

8

0

     327 - 219

      16

  2. Ј.А.Коменски

    8

7

1

     362 - 210

      15

  3. Д.Х.Димов     

    8

6

2

     316  - 205 

      14  

  4.  П.П.Арсов 

    8

5

3

     296 –  216

      13

  5.  Братство 

    8

3

5

     220 - 248

      11

  6.  В.Чернодрински

    8

         2

7

     279 - 269  

      11

  7. Л.Трповски

    8

1

7

     232 - 237

      9

  8.  Аврам.П

    8

0

         8

      117  - 365

      8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Листа на стрелци

Постигнати поени

   1.  Мартин Оровчанец                ( Ј.А.Коменски  )

         255

   2.   Филип Чолаковски                ( Војдан.Ч )

         171

   3.   Ненад  Богоевски                  ( Димо Х Димов   )  

         122

   4.   Иван Палевски                        ( П.П.Арсов )          

         120

   5.   Петар Костов                           ( П.П.Арсов )                                  

         112

   

 

 

Екипа

Коло

Победи

Порази

Кош количник

Бодови

  1. . В.Тасевски 

    9

9

0

     374 - 245

      18

  2.  Д.Х.Димов     

    9

7

2

    364  - 229 

      16  

  3.  Ј.А.Коменски     

    9

7

2

    386  - 293

      16

  4.  П.П.Арсов 

    9

6

3

     337 – 264

      15

  5.   В.Чернодрински

    9

         3

7

     326 - 291  

      13

  6.   Братство

    9

3

6

     257 - 296

      12

  7. Л.Трповски

    9

1

8

     284 - 263

      10

  8.  Аврам.П

    9

0

         9

     139  - 387

      9