Лига Фудбал 2017/2018

1 Коло – Вторник 19.09.2017                

Владо Тасевски

1-2

Братство

12:00

Вера Циривири Трена

0-2

Петар Поп Арсов

12:40

Аврам Писевски

1-4

Димо Хаџи Димов

13:20

Лазо Трповски

2-0

Христијан Тодоровски Карпош

14:00

Јан Амос Коменски

0-4

Војдан Чернодрински

14:40

 

 

 

 

2 Коло – Среда 21.09.2017                

Јан Амос Коменски

1-4

Петар Поп Арсов

12:00

Братство

4-0

Христијан Тодоровски Карпоп

12:40

Вера Циривири Трена

0-0

Лазо Трповски

13:20

Владо Тасевски

2-0

Аврам Писевски

14:00

Војдан Чернодрински

       2-3

Димо Хаџи Димов

14:40

 

 

 

 

 

3 Коло – Петок 22.09.2017                

Владо Тасевски

7-0

Јан Амос Коменски

12:00

Лазо Трповски

0-5

Братство

12:40

Аврам Писевски

1-2

Петар Поп Арсов

13:20

Димо Хаџи Димов

1-0

Христијан Тодоровски Карпош

14:00

Вера Циривири Трена

       0-5

Војдан Чернодрински

14:40

 

 

 

 

4 Коло – Понеделник 25.09.2017                

Димо Хаџи Димов

2-2

Братство

12:00

Лазо Трповски

0-2

Владо Тасевски

12:40

Вера Циривири Трена

1-2

Јан Амос Коменски

13:20

Христијан Тодоровски Карпош

1-6

Петар Поп Арсов

14:00

Аврам Писевски

0-3

Војдан Чернодрински

14:40

 

5 Коло –Вторник 26.09.2017                

Димо Хаџи Димов

1-2

Владо Тасевски

12:00

Аврам Писевски

0-1

Вера Циривири Трена

12:40

Петар Поп Арсов

1-1

Братство

13:20

Лазо Трповски

3-0

Јан Амос Коменски

14:00

Христијан Тодоровски Карпош

0-11

Војдан Чернодрински

14:40

 

 

6 Коло –Среда 04.10.2017                

Јан Амос Коменски

1-0

Христијан Тодоровски Карпош

12:00

Владо Тасевски

3-0

Вера Циривири Трена

12:40

Петар Поп Арсов

0-2

Димо Хаџи Димов

13:20

Братство

3-2

Аврам Писевски

14:00

Војдан Чернодрински

3-1

Лазо Трповски

14:40

 

7 Коло –Петок 06.10.2017                

Вера Циривири Трена

3-0

Христијан Тодоровски Карпош

12:00

Димо Хаџи Димов

1-2

Лазо Трповски

12:40

Аврам Писевски

1-0

Јан Амос Коменски

13:20

Братство

0-0

Војдан Чернодрински

14:00

Петар Поп Арсов

0-1

Владо Тасевски

14:40

 

8 Коло –Понеделник 16.10.2017                

Вера Циривири Трена

0-0

Димо Хаџи Димов

12:00

Јан Амос Коменски

0-3

Братство

12:40

Лазо Трповски

6-0

Аврам Писевски

13:20

Војдан Чернодрински

0-0

Петар Поп Арсов

14:00

Владо Тасевски

2-0

Христијан Тодоровски Карпош

14:40

 

9 Коло –Четврток 19.10.2017                

Братство

4-0

Вера Циривири Трена

12:00

Петар Поп Арсов

3-0

Лазо Трповски

12:40

Димо Хаџи Димов

3-1

Јан Амос Коменски

13:20

Христијан Тодоровски

1-2

Аврам Писевски

14:00

Војдан Чернодрински

1-0

Владо Тасевски

14:40

 

 

 

 

 

 

Листа на стрелци

Постигнати голови

1

Георг Стојаноски(В.Чернодрински)

19

2

Михајло Стамески(В.Тасевски)

                                    11

3

Нефаил Садики(Братство)

10

4

   

5

   

6

   

7

   

8

   

9

   
     

 Училишна екипа

Коло 

 Победи

Нерешено 

 Порази

Гол разлика  

Бодови 

1.Братство

9

6

3

0

24-6

21

2.В.Тасевски

9

7

0

2

20-4

21

3.В.Чернодрински

9

6

2

1

29-4

20

4.П.П.Арсов

9

5

2

2

18-7

17

5.Д.Х.Димов

9

5

2

2

17-10

17

6.Л.Трповски

9

4

1

4

14-14

13

7.В.Ц.Трена

9

2

2

5

5-16

8

 8.А.Писевски

9

2

0

7

6-22

6

 9.Ј.А.Коменски

9

1

0

8

5-26

6

 10.Х.Т.Карпош

9

0

0

9

2-32

0

 

           

 

 

 

 

 

 

Фудбалски Куп- Петок 13.10.2017

Владо Тасевски

1-0

Петар Поп Арсов

12:00

Лазо Трповски

3-2

Вера Циривири Трена

12:40

Димо Хаџи Димов

3-4(п)

Војдан Чернодрински

13:20

Братство

3-0

Христијан Тодоровски Карпош

14:00

 

Победници во квалификациски циклус

1.Владо Тасевски

2.Лазо Трповски

3.Војдан Чернодрински

4.Аврам Писевски

 

Фудбалски Куп(Полуфинале)- Петок 20.10.2017

Аврам Писевски

Пенали

3-2

Братство

12:00

Војдан Чернодрински

Пенали

3-2

Лазо Трповски

12:40

Владо Тасевски

Пенали

5-4

Војдан Чернодрински

13:20

 

Финалисти

1.Владо Тасевски

2.Аврам Писевски

 

Фудбалски Куп(финале)- Среда 25.10.2017

Аврам Писевски

2-4

Владо Тасевски

12:00

 

Победник на Фудбалскиот Куп

1.Владо Тасевски